Zajímavé je i ethereum mining

V roce 2013 vzniká další kryptoměna, které byla uvedena do provozu až v roce 2015, pod názvem  ethereum. Také často můžeme vidět zkratku ETH. Jedná se o coin, který má samozřejmě svojí hodnotu, jako bitcoin a lze ho směnit za ostatní měnu. Také se jím dá platit, ale ne takovým způsobem, jakým jsme zvyklí u bitcoinu. Spíš se využívá na zaplacení poplatků za transakce, které se provádějí v síti. Nebo se jím dají vyplácet odměny za vykonání výpočtů. Zkrátka by se dalo říci, že je to zdroj na zajištění správného chodu sítě. Leckdy se můžeme setkat s názvem jako je Bitcoin 2.0. Proto je zajímavá a žádaná jeho těžba, stejně jako u dalších kryptoměn.

finance

Těží se pro zisk

Je v podstatě jedno o jakou kryptoměnu se bude jednat, ale jejím hlavním cílem v těžbě je zaručeně zisk. Ovšem, aby se naplnil cíl, tak je třeba udělat hodně práce. V podstatném prvním kroku bude třeba najít ideální rovnováhu mezi výkonem a spotřebou počítačové sestavy. K tomu rozhodně poslouží správné specifické komponenty. Určitě je na místě pořádně prostudovat měnu, kterou chceme těžit a zajistit správné těžební nástroje, popřípadě vhodný hardware.

Výhodou digitální měny je hlavně její bezpečnost.

  • Šifrování nelze nijak zfalšovat, padělat ani zničit.
  • Neustálé ověřování transakcí zaručuje to, že ji nelze zneužít.
  • Není nad ní ustanovena žádná bankovní nebo vládní instituce.
  • Prováděné transakce jsou zpravidla transparentní.
  • Popularita a hodnota kryptoměn prozatím velmi příznivě stoupá po celém světě.
  • Těžba přináší zisk.

ethernum

Ethereum má svoji budoucnost

Je to kryptoměna založená na blockchainu, což je něco jako účetní kniha. Zároveň se jedná o decentralizovaný virtuální stroj pro chytré kontrakty. Dají se připodobnit jako bloky programového kódu, které jsou tvořeny v celé síti. Zkrátka uchovává a chrání neustále se zvyšující počet záznamů.
Ethereum mining je daleko snazší a dostupnější, než těžba samotného bitcoinu. Pro jeho těžbu postačí GPU miner neboli silnější a kvalitnější grafická karta z počítače. Ethereum patří mezi atraktivní kryptoměny současnosti, celá síť se nepřetržitě vyvíjí, mění, a téměř každý den roste.